گروه توسعه مدلهای کسب و کار در حوزه IT

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۶ کد : ۵۹۷۶ گروه پژوهشی توسعه مدلهای کسب و کار
تعداد بازدید:۶۳۱
 این گروه با نام "توسعه مدل‌های کسب و کار در حوزه IT" در سال ۱۳۸۴ تشکیل شد و تحت همین محور مجموعه فعالیت‌های خود را آغاز نمود.

 این گروه با نام "توسعه مدل‌های کسب و کار در حوزه IT" در سال 1384 تشکیل شد و تحت همین محور مجموعه فعالیت‌های خود را آغاز نمود. فعالیت‌های گروه حول محورهای شناخت و تدوین نیازمندی‌های توسعه کسب‌ و کار در لایه‌های مختلف کلان، میانی و خرد، بررسی و شناخت مدل‌های کسب و کار و مؤلفه‌های آن، بررسی تبدیل نوآوری به ارزش اقتصادی با استفاده از مدل‌های کسب وکار، تدوین چارچوبی برای مدل‌های کسب و کار مبتنی بر IT و هدایت و پشتیبانی اطلاعاتی کسب وکارهای دانش‌بنیان به‌ پیش رفته است و در بهمن ماه 1386 موافقت اصولی خود را از دفتر مرکزی جهاددانشگاهی کسب نمود. سپس با توسعه فعالیت‌های گروه و وجود خلاء در زمینه مطالعات راهبردی در ابعاد مختلف اقتصادی، حقوقی، ساختاری، مدیریتی، راهبری و سیاست‌سازی در بخش ICT کشور و کسب توانمندی‌های لازم توسط اعضای گروه، سطح فعالیت‌های گروه از صِرف مدل‌های کسب و کار فراتر رفته و به بحث‌های راهبردی در این حوزه توسعه یافت. این گروه در شهریورماه 1387 موافقت قطعی خود را دریافت نموده است.

همزمان با این توسعه فعالیت‌ها، روند مالی گروه از طرح‌های کوچک و مبتنی بر حمایت‌های دفتر مرکزی جهاددانشگاهی به سمت و سوی طرح‌های بزرگ و کارفرمایی با هدف خوداتکایی تغییر نموده است. با این وجود گروه توسعه مدل‌های کسب و کار حوزه فناوری اطلاعات، از حیث آنکه یک گروه پژوهشی است، بخش اصلی فعالیت‌های آن در راستای مطالعه، تحقیق، آموزش، پژوهش، کسب و تولید دانش به ‌منظور دستیابی به توانمندی‌های تولید فکر و اندیشه‌سازی در حوزه فعالیتی خود می‌باشد.


نظر شما :